Vytautas Kasiulevičius traukiasi iš COVID-19 ekspertų grupių

Vytautas Kasiulevičius / BNS nuotr.
Autorius: Auksė Kontrimienė
Publikuota: 2021-01-31 09:55
Šeimos gydytojas profesorius Vytautas Kasiulevičius informavo, kad traukiasi iš COVID-19 ekspertų grupių, veikiančių tiek prie prezidentūros, tiek prie Vyriausybės. Apie savo apsisprendimą jis pranešė savo socialinio tinklo paskyroje „Facebook“ akcentuodamas, kad tokį sprendimą lėmė ne požiūrių skirtumai.

„Vakar informavau prezidento ir premjerės atstovus, kad pasitraukiu iš abiejų COVID-19 ekspertų grupių. Visi metai COVID-19 temoje yra labai ilgas laikotarpis. Gal net per ilgas. Šis mano sprendimas nėra kaip nors susijęs su kokiais nors požiūrių skirtumais į pandemijos valdymą“, – rašo V. Kasiulevičius.

Pasak profesoriaus, visuomeninis darbas be daugybės puikių dalykų turi vieną šalutinį poveikį  –  atima begalę brangaus laiko, kurio gyvenime nėra tiek daug, o tie, kuriems tą laiką privalai atiduoti, dažniausiai būna pernelyg kantrūs: „Kaip sakė vienas mano pacientas, gal jau sugrįžkit, daktare“.

Prof. V.Kasiulevičius akcentavo, kad vakcinacija, testavimas ir židinių valdymas taps esminiais įrankiais ateityje siekiant kontroliuoti COVID-19 infekcijos plitimą, o karantino priemonės bus taikomos vis rečiau.

„Apokaliptinis medicininio totalitarizmo paveikslas tik „deep state fanų“ galvose, o valstybių vadovai rūpinasi bendruoju vidaus produktu (BVP) ir mūsų laisvėmis labiau, negu mums socialiniuose tinkluose ir virtuvėse atrodo. Jau patikėkit“, – teigė V. Kasiulevičius.

„Neabejoju, kad tiek Prezidento, tiek Premjerės grupėse sutelkti ekspertai yra profesionalūs ir gebantys padėti išvairuoti mūsų šalį šiame sudėtingame laikotarpyje. Kiek teko patirti tiek Simonas Krėpšta, tiek Živilė Gudlevičienė yra puikūs grupių moderatoriai, o LSMU profesoriai Kęstutis Petrikonis ir Ramunė Kalėdienė puikiai vadovavo abiem ekspertų pogrupiams Prezidentūroje ir Vyriausybėje, kuriuose man teko garbė dirbti“, – išreiškė viltį V. Kasiulevičius.

Siekiant geriau valdyti koronaviruso plitimą prezidentas Gitanas Nausėda yra sudaręs Sveikatos ekspertų tarybą, premjerė Ingrida Šimonytė – Nepriklausomų ekspertų patariamąją tarybą. V. Kasiulevičius dirbo abiejuose.

Joms taip pat priklauso medikai, mokslininkai, ligoninių vadovai, verslo organizacijų atstovai.